ONLINE HODNOTENIE

Online hodnotenie zamestnancov a kandidátov prináša rýchlejšie, efektívnejšie a nepriestrelné HR rozhodnutia.

Snaha pozrieť sa druhým do hlavy, lepšie pochopiť ich osobnosť a vedieť, čoho sú schopní, je tu s nami od nepamäti a nezmenila sa ani dnes. Hodnotenie kandidátov alebo existujúcich zamestnancov preto nie je žiadnou novinkou. To, čo sa však rozhodne zmenilo, je spôsob, akým sa tieto hodnotenia vykonávajú. Dlhé roky existoval iba jeden spôsob, a to, že kandidát musel prísť na konkrétne miesto v konkrétnom čase a stráviť niekoľko hodín v „testovacej miestnosti“ vypĺňajúc testy a dotazníky ceruzka-papier. Následne vyškolená osoba všetky tieto materiály individuálne vyhodnotila jeden po druhom a až potom sa výsledky mohli komunikovať zadávateľovi alebo v lepšom prípade aj samotnému kandidátovi.

Už len na základe tohto si môžete predstaviť, aký zdĺhavý a nákladný bol tento proces.  O tzv. candidate experience ani nehovoriac. Našťastie vývoj doby a technológií neobišiel ani túto oblasť a nástroje „ceruzka-papier“ postupne museli ustúpiť efektívnejším online nástrojom.

Jednou z hlavných výhod, ktorú online hodnotenie zamestnancov prináša, je, že ich možno vykonávať online od prvého kroku až po úplne posledný. Všetko, čo potrebujete, je dobré pripojenie na internet.

Aj psychodiagnostické nástroje musia reagovať na stále rastúce nároky a požiadavky súčasnej doby. Online hodnotenie v dnešnom modernizovanom svete bolo prispôsobené očakávaniam súčasného veku. Preto je predovšetkým časovo a technicky nenáročné, dokáže zmerať širokú škálu schopností, pozrieť sa na osobnosť kandidáta, poskytnúť komplexné, no zároveň zrozumiteľné výsledky. 

Všetky naše nástroje sú spoľahlivé a validované v nielen v medzinárodných, ale aj lokálnych podmienkach. Výsledky sú k dispozícii takmer okamžite a dostupné v rôznych formách či na individuálnej, alebo tímovej úrovni.

Online_Assessment_01

Výhody online hodnotení

  • Výrazné zníženie administratívnej záťaže - online hodnotenie zamestnancov sa dá ľahko spravovať z ktoréhokoľvek miesta s pripojením na internet. Dnešná technológia umožňuje kandidátom a personalistom pracovať so systémom bez nutnosti osobných stretnutí. Navyše systémy sú veľmi intuitívne a užívateľsky prívetivé.
  • Inštrukcie a informácie pre kandidátov - vďaka štandardizovaným inštrukciám získava každý účastník/kandidát vždy rovnaké pokyny. Online hodnotenie kandidátov tak nevyžaduje špeciálne vyškolený personál, ktorý dokáže inštrukcie zadať takým spôsobom, akým majú byť zadané, aby to to bolo spravodlivé. Namiesto neho to robia šikovné systémy automaticky. Tie kandidáta prevedú nielen samotnými inštrukciami, ale aj skúšobnými príkladmi, aby sa zabezpečilo, že každý, kto sa testuje, naozaj porozumel pokynom a má rovnaké šance na úspech ako ostatní. Navyše, ak by sa predsa len niečo udialo, u nás máte vždy podporu aj pri riešení technických problémov či doplňujúcich otázok od kandidátov.
  • Jazyková dostupnosť - naše online hodnotenie a rovnako aj reporty sú dostupné v množstve jazykov. Vďaka tomu nemusia dokonca zadávateľ testov a kandidát hovoriť jedným jazykom. Testovaná osoba pohodlne absolvuje hodnotenie v materinskom jazyku a Vy budete mať potrebné reporty zase v tom svojom. Náročné prekladanie a prepisovanie výsledkov pre zahraničných manažérov alebo obavy z neférového hodnotenia pre kandidátov inej národnosti tak môžete pokojne vypustiť zo svojej agendy.
  • Interaktívne - online hodnotenie je veľmi interaktívne a užívateľsky prívetivé. Navyše mnohé nástroje využívajú rôzne gamifikované prvky a v kombinácii s krátkym časom testovania tak udržiavajú kandidáta angažovaného počas celého procesu. Riziko nedokončených testovaní sa tak výrazne znižuje.
  • V súlade s GDPR - nástroje aj systémy sú zabezpečené tak, aby bolo ich použitie v súlade s nariadením GDPR. Pri všetkých testovaniach sa držíme zásady minimalizácie spracúvaných osobných údajov a vždy viete, aké údaje a ako dlho sa spracúvajú.
  • Zabezpečené proti podvodu - práve v tejto oblasti prinášajú moderné technológie najväčšie výhody. Nástroje ktoré využívame pracujú na princípoch C-A-T a  generátoroch náhodných položiek. Tie dokonale znemožnia predchádzajúcu prípravu na test, a to aj pri opakovanom testovaní.
  • Integrácia do HRIS - ak nechcete pracovať so svojimi kandidátmi na viacerých platformách a preferujete mať všetky procesy pod jednou strechou, môže byť pre Vás integrácia hodnotenia do existujúcich systémov ako napríklad ATS, tým správnym riešením. Na základe individuálnej požiadavky a konzultácie s IT tímom môže celý proces trvať len pár týždňov.
  • Rozmanitosť výsledkov - nezáleží na tom, či potrebujete individuálne výsledky, alebo porovnať desiatky kandidátov, ani na tom, či preferujete výsledky prezentované v grafoch a číslach, alebo skôr popisnú formu. Vďaka našim nástrojom pre vás nájdeme tú ideálnu, vďaka ktorej sa budete môcť v reportoch zorientovať rýchlo a jednoducho.
  • Šetrné k životnému prostrediu - eco friendly nevnímame len ako trend, ale ako našu spoločnú zodpovednosť. Aj vďaka použitiu online hodnotiacich nástrojov k nej môžete každý deň prispieť. Už žiadne nekonečné tlačenie inštrukcií, záznamových hárkov či reportov. Všetko prehľadne a digitálne.

Zaujala Vás táto služba?

Radi Vám o nej povieme viac. Spýtajte sa nás na čokoľvek alebo si s nami dohodnite bezplatnú konzultáciu, v rámci ktorej Vám priblížime naše služby a porozprávame sa s Vami o tom, ktorá je najvhodnejšia pre Vaše potreby.