ONLINE HODNOTENIE

Online hodnotenie zamestnancov a kandidátov prináša rýchlejšie, efektívnejšie a nepriestrelné HR rozhodnutia.

Snaha pozrieť sa druhým do hlavy, lepšie pochopiť ich osobnosť a vedieť, čoho sú schopní, je tu s nami od nepamäti a nezmenila sa ani dnes. Hodnotenie kandidátov alebo existujúcich zamestnancov preto nie je žiadnou novinkou. To, čo sa však rozhodne zmenilo, je spôsob, akým sa tieto hodnotenia vykonávajú. Dlhé roky existoval iba jeden spôsob, a to, že kandidát musel prísť na konkrétne miesto v konkrétnom čase a stráviť niekoľko hodín v „testovacej miestnosti“ vypĺňajúc testy a dotazníky ceruzka-papier. Následne vyškolená osoba všetky tieto materiály individuálne vyhodnotila jeden po druhom a až potom sa výsledky mohli komunikovať zadávateľovi alebo v lepšom prípade aj samotnému kandidátovi.

Online_Assessment_01

Už len na základe tohto si môžete predstaviť, aký zdĺhavý a nákladný bol tento proces.  O tzv. candidate experience ani nehovoriac. Našťastie vývoj doby a technológií neobišiel ani túto oblasť a nástroje „ceruzka-papier“ postupne museli ustúpiť efektívnejším online nástrojom.

Jednou z hlavných výhod, ktorú online hodnotenie zamestnancov prináša, je, že ich možno vykonávať online od prvého kroku až po úplne posledný. Všetko, čo potrebujete, je dobré pripojenie na internet.

Aj psychodiagnostické nástroje musia reagovať na stále rastúce nároky a požiadavky súčasnej doby. Online hodnotenie v dnešnom modernizovanom svete bolo prispôsobené očakávaniam súčasného veku. Preto je predovšetkým časovo a technicky nenáročné, dokáže zmerať širokú škálu schopností, pozrieť sa na osobnosť kandidáta, poskytnúť komplexné, no zároveň zrozumiteľné výsledky. 

Všetky naše nástroje sú spoľahlivé a validované v nielen v medzinárodných, ale aj lokálnych podmienkach. Výsledky sú k dispozícii takmer okamžite a dostupné v rôznych formách či na individuálnej, alebo tímovej úrovni.

Vykon4

Výhody online hodnotení

Jednoduchosť a užívateľská prívetivosť

Online hodnotenie je užívateľsky veľmi prívetivé a interaktívne. Gamifikované prvky v kombinácii s krátkym časom testovania udržiavajú kandidáta angažovaného a výrazne tak znižujú riziko nedokončených testovaní.

Online hodnotenie tiež zjednodušuje prácu zamestnancom a výrazne znižuje administratívnu záťaž. Dá sa ľahko spravovať z ktoréhokoľvek miesta s pripojením na internet. Navyše systémy sú veľmi intuitívne a užívateľsky prívetivé.

Potrebujete individuálne výsledky alebo porovnať desiatky kandidátov? Sú Vám bližšie grafy a čísla alebo skôr popisný report? Z rozmanitých foriem výsledkov našich nástrojov pre vás nájdeme tú ideálnu, vďaka ktorej sa zorientujete rýchlo a jednoducho.

Manažujte všetky procesy pod jednou strechou a integrujte online hodnotenia do HR informačného systému. S naším IT tímom môže celý proces trvať len pár týždňov.

 

 

Online Assessment  Fin Obr2

Férovosť a transparentnosť

Šikovné systémy automaticky poskytujú každému štandardizované inštrukcie, čo robí proces spravodlivým. Navyše systém kandidáta prevedie okrem inštrukcií aj skúšobnými príkladmi, aby zabezpečil, že každý pokynom porozumie a má tak rovnaké šance na úspech ako ostatní.

Naše online hodnotenie a rovnako aj reporty sú dostupné v množstve jazykov. Testovaná osoba tak môže pohodlne absolvovať hodnotenie v materinskom jazyku a vy budete mať potrebné reporty zase v tom svojom. Náročné prekladanie výsledkov pre zahraničných manažérov alebo obavy z neférového hodnotenia kandidátov inej národnosti tak môžete pokojne vypustiť zo svojej agendy.

V oblasti zabezpečenia proti podvodu prinášajú moderné technológie najväčšie výhody. Nástroje ktoré využívame pracujú na princípoch C-A-T a  generátoroch náhodných položiek. Tie dokonale znemožnia predchádzajúcu prípravu na test, a to aj pri opakovanom testovaní.

Nástroje aj systémy sú zabezpečené tak, aby bolo ich použitie v súlade s nariadením GDPR. Pri všetkých testovaniach sa držíme zásady minimalizácie spracúvaných osobných údajov.

Eco friendly nevnímame len ako trend, ale ako našu spoločnú zodpovednosť. Už žiadne nekonečné tlačenie inštrukcií, záznamových hárkov či reportov. Všetko prehľadne, digitálne a fér k životnému prostrediu.

Zaujala vás táto služba?Radi vám o nej povieme viac. Spýtajte sa nás na čokoľvek alebo si s nami dohodnite bezplatnú konzultáciu, v rámci ktorej vám priblížime naše služby a porozprávame sa s vami o tom, ktorá je najvhodnejšia pre vaše potreby.